Останати спортови

Останати спортови

Форбс: Вилијамс првата спортистка во листата на најбогатите жени која самостојно го заработила богатството

Американската тенисерка Серена Вилијамс е првата спортистка во историјата кој влезе во листата на најбогатите жени на светот кои самостојно...
Останати спортови

Костовски: Олимпиското таеквондо во Македонија продолжува да биде најбрзорастечки спорт согласно врвните резултати кои се остваруваат

Прв Охрид ОПЕН 2019 турнир кој е дел од официјалниот турнирски систем на МТФ. МТФ упати голема благодарност до техничкиот организатор...
Останати спортови

Македонски спортист преживеа пекол: За малку ќе останев без нога, а во ризик ми беше и животот (ВИДЕО)

Австралиско-македонскиот УФЦ борец Александар Волкановски ќе ја изгубеше ногата, а можеби и животот, по настапот на УФЦ 237, при враќањето...
Останати спортови

Најсекси опрема во историјата на тенисот: Сите со нетрпение чекаат да ги гледаат нејзините натпревари (ВИДЕО)

Романката Сорана Кирстеа мами воздишки на турнирот во Нинберг чекајќи го почетокот на Ролан Гарос. Освен тоа што се пласираше во полуфиналето...