Останати спортови

Останати спортови

Скандалозно однесување на атлетичарка од Македонија: Дрита Ислами последна во трчање, прва за „летање орли“ (ФОТО)

Атлетичарката Дрита Ислами која ја претставуваше Република Македонија на Европското првенство во Берлин се пласираше на последното...
Останати спортови

Очите ќе му испаднеа: Надал го извади мобилниот телефон и ја снимаше сопругата на фудбалерот на Барселона (ВИДЕО)

Моментално најдобриот тенисер на светот, Рафаел Надал за време на Роџерс Купот реши добро да се опушти, па освен тенисот уживаше и во...
Останати спортови

Случај Поп Ацев: Маленко вели не е крив, во федерацијата поднесена оставка, АМС жали што не била порано информирана

Еден од најдобрите македонски пливачи во историјата и светски првак  во маратонско пливање за 2015 година и првиот Македонец кој победил...
Останати спортови

Се соблече топлес и се фати за глава- девојката на поранешниот шампион во формула 1 позираше гола (ФОТО)

Бритни Вард, вереничката на поранешниот шампион во Формула 1, Џенсон Батон, ги полуде фановите со фотографија на социјалните мрежи. Англиската...
Останати спортови

Најсексапилната тенисерка на светот порача: Сум немала секс 457 дена, фановите очајни и понудуваат помош (ФОТО)

Тенисрката Ежени Бушар во моментов е една од најсексапилните тенисерки во светот која ја шокираше јавноста со нејзината објава на Инстаграм. Канадската...