Останати спортови

Останати спортови

Шефот на Ф1: Ако пилот или членот на тимот биде позитивен на коронавирус, трката нема да биде откажана

Шефот на Формула 1, Чејс Кери соопшти дека трката нема да биде откажана доколку кај некој од пилотите или претставниците на тимот биде...
Останати спортови

Надал за мечевите без гледачи: Не ми се допаѓа, ништо не може да ја замени енергијата што ја создава публиката

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал се произнесе за условите под кои ќе се игра Грен слемот „Ролан Гарос“ оваа есен. – Денес мора да преземеме...