Останати спортови

Останати спортови

Дејан Георгиевски го совлада олмпискиот шампион Исаев и го освои златниот медал на „Турција опен“ (ФОТО)

Дејан Георгиевски го победи актуелниот олимписки шампион Радик Исаев одс Азербејџан за златниот медал на Меѓународниот таеквондо...
Останати спортови

Ова е најбрзото дете во светот: Од неговиот рекорд и професионалните спортисти се фаќаат за глава (ВИДЕО)

Има само 7 години, а веќе го доби прекарот „огнено момче“. Рудолф Инграм, од градот Тампа Беј на Флорида во моментов е најбрзото дете...
Останати спортови

Почина еден од најголемите олимпијци на сите времиња: Имаше проблематичен живот и од врвот падна на дното

Вчера во својата 56-та година почина еден од најголемите ски скокачи на сите времиња, легендарниот Финец, Мати Никенен. Во својата кариера...
Останати спортови

ФОТО: Новак пребледе- камерите случајно уловија каде Надал му ја стави раката додека се поздравуваа

После победата на Новак Ѓоковиќ во финалето на Австралија Опен, фотографите забележаа една чудна ситуација меѓу Новак и Надал. Имено,...
Останати спортови

Мареј сакаше да сподели со фановите дека е добро по операцијата, но случајно го објави неговиот полов орган (ФОТО)

Откако неодамна тенискиот свет остана во шок откако дозна дека славниот тенисер ќе се пензионира овој пат светот се воодушеви од неговата...