Кошарка

Кошарка

Хорфорд и Меколум донираа 670.000 долари за најзагрозените од коронавирус- со средствата ќе бидат приготвени оброци

Ал Хорфорд кој моментно е член на Филаделфија, донираше 500.000 долари за неговата родна Доминиканска Република, но и за сите делови во...
Кошарка

Остин Риверс: НБА лигата ги покани играчите да спроведат два тренинга и да одржуваат натпревари во Лас Вегас

Кошаркарот на Хјустон рокетс, Остин Риверс преку социјалните мрежи кажа дека еден од предлозите на НБА во случај сезоната да продолжи. –...