Фудбал

Фудбал

Повратникот во Калчото се засилува во последните мигови: Поранешната ѕвезда на Арсенал и Рома потпишува за славната Парма

Славниот италијански клуб Парма оваа година успеа да се врати во Серија А, нешто што предизвика радост кај многу фанови на Калчото и...
Фудбал

Скандал кој може да ги остави без Лига на шампиони: Сопственикот на Наполи со тешки обвинувања за Ливерпул и Рома

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис повторно успеа да ја шокира фудбалската јавност во Италија. На денот кога се расправаше...
Фудбал

Зенит успеа да направи чудо: Русите анулираа предност од 4:0 и со огромна победа се пласираа во плеј-офот за Лигата на Европа (ВИДЕО)

Иако се очекуваше дека Зенит лесно ќе го мине Динамо Минск, сепак после првиот натпревар од квалификациите во Лигата на Европа, каде...
Фудбал

Македонија ЃП ќе му помогне на Спасе: Парите од мечот со Шкендија ќе ги донира за младиот фудбалер кој остана без своите родители

Деновиве преку социјалните мрежи и преку медиумите до сите допре приказната за тажната судбина на младото момче Спасе Богоевски, фудбалер...
Фудбал

На мечот не се виде, но по него направи свое шоу: Гризман прво изеде хамбургер со пиво, па испрати провокација до Реал и Рамос (ФОТО)

Атлетико Мадрид го освои европскиот Суперкуп со победата од 4:2 над Реал Мадрид после продолженија. Еден од јунаците на натпреварот беше...
Фудбал

Фудбалерите треба да се огледаат на него: Откако потпиша договор одлучи 60.000 евра месечно да донира во добротворни цели (ВИДЕО)

Фудбалерот на Кристал Палас, Вилфред Заха наскоро ќе потпише нов договор, со кој ќе заработува неверојатни 150 илјади евра месечно. Овој...