ТВ и Филм

ТВ и Филм

Учесничката во „Ѕвездите на Гранд“ не можела да дојде на себе: „Доживеав нервен слом поради Саша Поповиќ“

Натпреварувачката во „Ѕвездите на Гранд“, Наталија Јоксимовиќ, откри дека бурно реагирала за време на шоуто кога ги слушнала зборовите...
ТВ и Филм

Oстануваат уште неколку епизоди до крајот на 4та сезона на „Забрането јаболко“: Eден лик ќе почине во серијата, еве кој

Се наближува крајот на 4та сезона на турската серија „Забрането јаболко“ која секој ден ја гледаме на Канал 5 телевизија во 22часот. Крајот...
ТВ и Филм

Голите сцени не и претставуваат проблем, таа не знае кога ќе престане да се соблекува, а сега ја чека важна и поинаква улога

Дакота Џонсон (31), која јавноста ја памети најдобро по еротската франшиза „Педесет нијанси на сиво“, ќе ја игра главната улога во адаптацијата...
ТВ и Филм

„Ти си македонска Ким Кардашијан“: Марија Груевска повторно импресионираше со својот настап во „Ѕвездите на Гранд“

Во последната емисија на „Ѕвездите на Гранд“, настапуваше и македонската кандидатка Марија Груевска од Битола. Марија се бореше во...
ТВ и Филм

Зад себе остави мноштво добри дела: Во тешка сообраќајна несреќа загина организаторката на ТВ серијалот „Куќа од срце“ (ФОТО)

Организаторката на шоуто „Куќа од срце“, Јасмина М. (47) вчера, петок 16 април 2021 година, загина во сообраќајна несреќа што се случи кај...
ТВ и Филм

Сања Савеска: „Ви благодарам на сите што во овој изминат период ме прифатите како домаќинка на „Брза кујна“ (фото)

Долгогодишната водителка на „Брза кујна“, Александра Илиевска е на породилно отсуство и не е дел од последната сезона на кулинарското...
ТВ и Филм

Вера Мештеровиќ вплови во телевизиските води: Македонската мисица, модел и манекенка стана ТВ водителка (ФОТО)

Вера Мештеровиќ, некогашната играорка, мисица, манекенка и топ модел деновиве впловии во водителските води. Девојката која  таа далечна...