ТВ и Филм

ТВ и Филм

Тара сама си го бара: Спејко само што влезе во „Задруга“ веќе имаше влажна ноќ во кревет (видео)

Во третата сезона на реалното шоу „Задруга“ единствениот учесник од Македонија е кумановецот Дарко Петковски-Спејко кој на „задругарите“...
ТВ и Филм

Тотално поразличен: Тешко кој би го препознал Онур од „Наследници“ три години по снимањето на серијата (фото)

Турскиот актер Фуркан Палали или попознат како Онур од серијата „Број 309“ или како што се емитува кај нас под името „Наследници“, е...
ТВ и Филм

Турската актерка која ја паметиме како Шејма и Месуде во страстен бакнеж со турскиот миленик на женските срца Бариш Ардуч (фото)

Младата 30 годишна турска актерка Нилпери Шахинка ја паметиме од улогата на лицемерната Шејма во „Сезона на црешите“, а и од пред неколку...
ТВ и Филм

Инцидент при снимањето на српската емисија „БН коктел“: Пејачот го нокаутираше водителот! (ВИДЕО)

При снимањето на првата емисија од новата сезона на емисијата „БН коктел“, во студиото дојде до невиден инцидент  откако еден од гостите...
ТВ и Филм

Легендарниот цртан со кој пораснавме се враќа: По 52 години премиерно прикажана нова епизода од „Професорот Балтазар“

Нова епизода од легендарниот цртан „Професорот Балтазар“ премиерно беше прикажана викендов во Загреб. Серијата го носи насловот „Августовска...