ТВ и Филм

ТВ и Филм

Зад себе остави мноштво добри дела: Во тешка сообраќајна несреќа загина организаторката на ТВ серијалот „Куќа од срце“ (ФОТО)

Организаторката на шоуто „Куќа од срце“, Јасмина М. (47) вчера, петок 16 април 2021 година, загина во сообраќајна несреќа што се случи кај...
ТВ и Филм

Сања Савеска: „Ви благодарам на сите што во овој изминат период ме прифатите како домаќинка на „Брза кујна“ (фото)

Долгогодишната водителка на „Брза кујна“, Александра Илиевска е на породилно отсуство и не е дел од последната сезона на кулинарското...
ТВ и Филм

Вера Мештеровиќ вплови во телевизиските води: Македонската мисица, модел и манекенка стана ТВ водителка (ФОТО)

Вера Мештеровиќ, некогашната играорка, мисица, манекенка и топ модел деновиве впловии во водителските води. Девојката која  таа далечна...
ТВ и Филм

Александра Илиевска откри мисли за новите емисии на „Брза кујна“ со нејзината колешка Сања Савеска

Водителката Александра Илиевска ужива во својата нова улога – мајка. Имено, кон крајот на јануари, Александра и нејзиниот сопург Александар...
ТВ и Филм

Прво интервју на Вања Кнежевиќ откако поради Карлеуша ја дисквалификуваа од „Ѕвездите на Гранд“: „Фала на Бога што Марија беше таму“

Поранешната учесничка на музичкото натпреварување „Ѕвездите на Гранд“, Вања Кнежевиќ, по дисквалификацијата, за прв пат реши да зборува...
ТВ и Филм

На 7-годишна возраст заработувала 100.000 долари, а нејзината смрт е можеби најбруталната приказна меѓу славните

Џудит Барси беше нереално дете, голема детска sвезда во 80-тите години, а нејзината мајка започнала да ја подготвува за нејзината кариера...