Познати

Познати

Сакаат да се венчаат, но тоа не е возможно – Луна и Марко ја одложуваат свадбата само поради една причина

Луна Ѓогани и Марко Миљковиќ ја одложија свадбата бидејќи нивниот кум Сава Радовиќ не може да дојде во Србија поради короната. „Познатиот...
Познати

Таа е единствената ќерка на Елизабета – принцезата Ана се појави цела во црно по смртта на принцот, велат дека е копија на кралицата

Тажната принцеза Ана пет дена по смртта на својот татко ги продолжи своите ангажмани, па посети еден ескадрила со кралски јахти потсетувајќи...
Познати

Пешкирот и паѓа надоле додека голиот задник и го видоа сите – Карлеуша сподели видео откако се истушира, не е за тие со слабо срце (ВИДЕО)

Пејачката Јелена Карлеуша никако да престане да биде во центарот на вниманието на јавноста. Откако целото вниманието го сврти кон себе...
Познати

Ковчегот во кој ќе биде погребан е направен пред 30 години – исти има и кралицата, а тежи четири тона само поради една причина (ФОТО)

Принцот Филип, сопруг на кралицата Елизабета втора ќе биде погребан во сабота на 17 април, а поради корона мерките на погребот ќе присуствуваат...
Познати

Гледај ја мајката, одбери ја ќерката: Пејачката Маја Оџаклиевска има ќерка која буквално е клонирана во неа, таа е заносна бринета (ФОТО)

Андреа Оџаклиевска, наследничката на пејачката Маја Оџаклиевска речиси е вистинска копија на својата мајка. Андреа која често ја пратела...
Познати

Кој е згодниот фраер кој ги шета кучињата на Меган додека принцот Хари е во Англија – жените буквално полудеа откако го видоа таму долу (ФОТО)

Принцот Хари во неделата се врати во Велика Британија прв пат откако со Меган се отселија заедно со својот син Арчи во САД. Имено неговото...
Познати

Македонската пејачка како Џенифер Лопез во „Ѕвездите на Гранд“: Елена Миленковска се појави со потполна нова фризура – што ќе каже жирито?

Македонската пејачка Елена Миленковска ја напушти претходната сезона на „Ѕвездите на Гранд“ поради нејзината бременост. Имено, Елена...
Познати

ВРЕМЕТО ЗА ТАГА ПОМИНА: Кралицата им се врати на новите обврски во дворецот, а светот е во неверување што не можелa да одложи таа

Британската кралица Елизабета втора им се врати на кралските обврски по смртта на својот сопруг, принцот Филип. Имено таа учествуваше...
Познати

ШОК ТРАНСФОРМАЦИЈА НА ЛИДИЈА ВУКИЧЕВИЌ! Мрежите „горат“ – никој не верува дека тоа е она: „Што направи ?!“ (ФОТО)

Лидија Вукичевиќ неодамна објави слика со права коса и шишки, што ги изненади сите нејзини обожаватели, и ги шокираше со нов пост. На...
Познати

Јулија Живиќ како топ модел на еротска фотосесија: Русокосата македонска фудбалска убавица со поглед „лечи“ од депресија! (ФОТО)

Меѓу најважната споредна работа на светот која важи за „машка игра“ дефинитивно има се’ повеќе убавици со манекенска става и ангелски...
Познати

Беше една од најпознатите светски старлети, а сега тоне во финансиска пропаст – сумата која ја должи ни на сон не може да ја најде

Англиската старлета и реалити sвезда Кети Прајс (42) не престанува да ја шокира јавноста. Имено, познатата старлета прогласи банкрот...
Познати

Роберто Кавали на својата 47 години помлада девојка и купи ни помалку ни повеќе – ОСТРОВ! Од вртоглавата сума ќе останете подзинети

Италијанскиот дизајнер Роберто Кавали (80) и подари на својата девојка Лина Нилсон (33) остров во нејзината родна Шведска, за што плати...
Познати

Нивните писма ги прочитаа сите – принцот Филип ги проколна весниците кои го открија неговиот однос со Дијана по разводот од синот

Светската јавност во 1996-та година беше шокирана по веста за разводот на принцот Чарлс и принцезата Диана, а потоа следуваа и секојдневни...
Познати

Го обиколи пола свет со својата јахта – Брена домот го замени со луксуз кој има пет спални соби, цела година не се одвојува од неа

Пејачката Лепа Брена овие денови е во Белград каде е вратена од Будва само да заврши некој работни ангажмани, па повторно да се врати...