Музика

Музика

Александра Младеновиќ почнала да пее за 2000 динари, а денес само од бакшиш умее да заработи и до 10 просечни српски плати за една вечер!

Александра Младеновиќ,  без влакна на јазикот, одговараше на незгодните прашања од нејзиниот живот. „Точно е дека сум работела на нива....
Музика

Кралот на ноќните свирки меѓу убави жени, вино, песна и пари во спот од „милион долари“: Жаре-Бербер ја претстави – „Циганко мала“

Кога некој трае дваесет и кусур години на естрадната сцена, значи дека не е случајно… Мора да вреди. За Жаре-Бербер доволно е да се каже...
Музика

Македонската „Севда“ доби прекрасна верзија: Млади момци направија фузија на два тотално различни музички света (ВИДЕО)

„Севда“ е најново остварување на македонското електронско дуо „Cyrillic“ , а инспирација за истата е од македонската народна песна „Твојте...
Музика

Виртуозот Симон Трпчевски го прекина концертот во Штип поради лошите услови во салата – Немало греење и струја

Светски познатиот пијанист Симон Трпчевски деновиве после пауза од 11 години повторно настапи во Штип. Концертот кој што се одржа во...
Музика

„Медиумите му ја убија мајката, а сега му ја распнуваат жената“, славниот актер со поддршка за принцот Хари

Хју Грант во последното интервју ја поддржа одлуката на принцот Хари за повлекување од должноста од британското кралско семејство. -Јас...
Музика

Андреа е бугарската Карлеуша: Подготвена на секаква вулгарност заради популарност, без грам срам го покажа „најмилото на телото“ (ФОТО)

Андреа веќе не знае што да прави со себе од здодевност, па прави се’ и сешто заради популарност! Нешто налик на српска поп-фолк „скандал...