Музика

Музика

Ќе роните солзи кога ќе слушнете како пее: Слеп и аутистичен пејач победи на американскиот ,,Суперталент” (ВИДЕО)

Младиот музичар Коди Ли , кој е слеп и има аутизам , победи на американското шоу „Америка има талент“, а неговито емотивен настап расплака...
Музика

DERUN MUSIC во склоп на Intermezzo Music Rituals – незаборавна скопска журка по рецепт на оние од „Скорпиос“ – Миконос!

Во петок, во рамки на музичкото патување под мотото Intermezzo Music Rituals гостуваат DERUN MUSIC – диџеите на „Скорпиос“, кои со себе ја носат вибрацијата...
Музика

Младата и талентираната 13 годишна битолчанка ќе ви го разубави денот со каверот на песната „Врати ми го сонцето“ (ВИДЕО)

Младата и талентирана тринаесет годишна Ајлин Акифовска од Битола неодамна го сними својот прв кавер. Станува збор за песната на Александра...
Музика

Почина легендарниот грчки пејач- неговите песни сите ги имаат слушано додека летувале во Грција (ВИДЕО)

Познатиот грчки кантавтор Лаврентис Макаиритсас почина утрово на свои 63 години од срцев удар, јавуваат соседните медиуми. Пејачот бил...