Музика

Музика

Македонската „Севда“ доби прекрасна верзија: Млади момци направија фузија на два тотално различни музички света (ВИДЕО)

„Севда“ е најново остварување на македонското електронско дуо „Cyrillic“ , а инспирација за истата е од македонската народна песна „Твојте...
Музика

Виртуозот Симон Трпчевски го прекина концертот во Штип поради лошите услови во салата – Немало греење и струја

Светски познатиот пијанист Симон Трпчевски деновиве после пауза од 11 години повторно настапи во Штип. Концертот кој што се одржа во...
Музика

„Медиумите му ја убија мајката, а сега му ја распнуваат жената“, славниот актер со поддршка за принцот Хари

Хју Грант во последното интервју ја поддржа одлуката на принцот Хари за повлекување од должноста од британското кралско семејство. -Јас...
Музика

Андреа е бугарската Карлеуша: Подготвена на секаква вулгарност заради популарност, без грам срам го покажа „најмилото на телото“ (ФОТО)

Андреа веќе не знае што да прави со себе од здодевност, па прави се’ и сешто заради популарност! Нешто налик на српска поп-фолк „скандал...
Музика

Бугарската фолк ѕвезда Галена само по мрежести чорапи и црна танга, напрчена покажа што е „тазе га*е“! (ФОТО)

Пејачката, која е мајка на две деца, предизвика вистинска бура на социјалните мрежи, а обожавателите ја опсипаа со комплименти од типот:...