Музика

Музика

ЕВРОВИЗИЈА НА НИТУ ЕДЕН ПОБЕДНИК НЕ МУ ГО ДОЗВОЛИЛА ОВА – Украина ќе биде исклучок, еве што најавуваат да направат победниците

Оркестарот Калуш објави дека и победничкиот трофеј ќе биде ставен на аукција, а приходите ќе бидат наменети за поддршка на украинската...
Музика

Победниците се вратија во Украина – беа пречекани на граница од војниците кои заедно со нив ја пееја песната, еве што добија штом се вратија дома (ВИДЕО)

Украинскиот бенд “Kalush Orchestra” се врати дома во Украина по победата на годинешната Евровизија во Торино, Италија. Членови на украинскиот...
Музика

Ова е жената за која е напишана победничката песна на Евровизија – Стефаниа стана најпозната мајка во Украина (ВИДЕО)

Украинскиот бенд „Калуш оркестра“ победи на Евровизија во саботата со невидена поддршка од гласачи од цела Европа. Песната „Стефаниа“...
Музика

ЕКСПЛОДИРА ТВИТЕР – откако Македонија не и даде 12 поени на Србија не преплавија со твитови „сега не ви даваме масло, мислете како ќе правите ручек“

Бурните реакции од штотуку завршената „Песна на Евровизија 2022“ не стивнуваат. Украина победи, а македонското жири, кое исто така учествуваше...
Музика

Тој е најголемиот губитник на Евровизија – го бојкотираше цела Европа, кој е Малик Харис на кого му беше најтешко во саботата вечерта (ВИДЕО)

Малик Харис ја претставуваше Германија на Песна на Евровизија 2022, Младата ѕвезда повеќе од една деценија компонира песни на гитара,...
Музика

КРАЖБА НА ЕВРОВИЗИЈА – еве како 12 поени наместо за Молдавија завршиле на контото на Украина, ова никој не го забележа (ВИДЕО)

Раководителката на романската делегација на Евровизија, Јулијана Марчук, за државната Телевизија на Романија синоќа изјави дека 12-те...
Музика

Украинскиот коментатор плачеше по победата во импровизираната скривница – емоциите го надвладеаја додека беше сам во четири ѕида (ВИДЕО)

Екипата на украинската телевизија направила импровизирано студио во скривницата за преносите од Торино, а Мирошченко добро се снашол...
Музика

СКАНДАЛ: Шест земји со неправилни шеми на гласање на Евровизија, еве што може да се случи со поените на Констракта

Партнер на Европската радиодифузна унија (ЕБУ), која го следи гласањето за време на Евровизија, рече дека резултатите на шест земји идентификувале...
Музика

Ја засени и Констракта – еве што и пишуваше на раката на придружбата на пејачката на сцената, оваа порака ја виде цела Европа (ФОТО)

Никогаш понапната не била атмосферата од вчерашното полуфинале на Евровизија каде се чекаше дали соседна Србија ќе влезе во финале,...