Општини

Општини

Ѓошева: Градоначалникот на Велес го укина бесплатнот превоз на учениците и ги приклучи кон општинскиот превоз на патници

Црното владеење на нашиот градоначалник Аце Коцевски, заедно со неговото советничко мнозинство, не запира. Од ден на ден, од седница...
Општини

Ново мнозинство: Алијанса, ВМРО-ДПМНЕ, Беса и ПЕИ jа преземаа власта во Дебар – СДСМ и ДУИ заминаа во опозиција

Советот на Општина Дебар на денешната редовна седница, за вршител на должноста градоначалник, со мнозинство гласови го избра Еуген...
Општини

СРАМОТА: Градоначалникот на Прилеп го промашил споменикот, наместо на св. Климент Охридски, цвеќе му положил на Ченто

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски...
Општини

Загаденоста четири пати над нормалата- Ветрот не им помогна на жителите во Битола и Струмица да дишат почист воздух

Ветрот не им помогна на жителите во Битола и Струмица да дишат почист воздух. Таму денес загаденоста на воздухот е четири пати над максимум...
Општини

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ ОК Битола: СДСМ ги излажа битолчани дека има решение за загадениот воздух

Советничката од Битола, Олга Лозаноска на седницата на општината истакна  дека советниците од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата поднесоа барања...
Општини

Младите прашуваат: Дали Битола и битолчани заслужуваат вакво понижување на нивната интелегенција? (ФОТО)

Денес, во организација на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ Битола, се организира отворена симулација на Советот на општина Битола. -Се...
Општини

ОК ВМРО-ДПМНЕ Кавадарци со повик до кавадарчани да го ажурираат своето членство и да се приклучат во борбата против антинародната власт на Заев и СДСМ

Црнило ја завило Република Македонија со СДСМ  на власт. Државата тоне во сите сегменти. Дозволете ми во име на најголемата и најмоќната...
Општини

Средношколците и покрај затворени врати и притисоците во тетовските училишта излегоа на протест- Тетово протестира за чист воздух (ФОТО)

Тетово протестира за чист воздух. Средношколците и покрај затворени врати и притисоците во тетовските училишта излегоа на протест. Утринава...