Општини

Општини

Разочараните жители на Јаболчиште: Каде се сега Спасовски и Манчевски кои ни ветуваа се и сешто пред избори

Во живо во емисијата Клик Плус- Одаја во Јаболчиште која се емитува на ТВ21 се вклучи пратеникот Агим Муртезани кој се обиде да ги оправда...
Општини

Голем пожар во кичевско- доколку не се изгасне истиот има опасност да се прошири до Манастирот Св. Богородица- Пречиста

Кичевскиот портал ПОРТА.мк објави лоша вест, имено пламените јазици кои ноќеска беа ставени во мирување во атарот на с.Манастирско Доленци...
Општини

Стојановски: Откако Заев е премиер Општина Ѓорче Петров нема видено ниту една капитална инвестиција

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Ѓорче Петров Бојан Стојановски денеска заедно со комисијата за градежништво, инфраструктура и урбанизам...
Општини

Владев: Поминаа две години, а градоначалникот Велковски не реализираше ниту еден од ветените проекти

Поминаа две години од стапувањето на должност на градоначалникот Сашо Велковски и локалната власт предводена од СДСМ. Од предизборниот...
Општини

Барбутов: Граѓаните на Босилово се целосно разочарани од работата на градоначалникот Зоран Зимбаков, а голем дел од неговите ветувања не се исполнети

Граѓаните од општина Босилово се целосно разочарани од работата на градоначалникот Зоран Зимбаков. Голем дел од неговите ветувања...
Општини

ВМРО-ДПМНЕ ОК Кочани: СДСМ и градоначалникот Николчо Илијев на половина од мандатот немаат реализирано ниту еден клучен проект што го ветија

Поминаа две години откако СДСМ ја презеде локалната власт во Општина Кочани. Две години власт исполнети со  лаги и манипулации, не работа...
Општини

Донев до власта: Помалку зборување, повеќе работа, колекторскиот систем на Охридското езеро не е реконструиран од кога е изграден во 80-тите години

Во емисијата Прашалник на ТВМ главна тема беше колекторскиот систем во Охрид кој е изграден во 80-тите години и очајно му е потребна реконструкција....