Вести

Вести

Неофицијално: Над 560 новозаразени со коронавирус- Народот во страв, за Филипче и Заев состојбата е под контрола

Курир неофицијално дознава дека во последните 24 часа се регистрирани нови 561 случај од коронавирус, додека во главниот град се забележани...
Вести

Стојаноски: Власта одби 16 амандмани на ВМРО-ДПМНЕ со кои ќе се обезбедеа пари за училишта, градинки, амбуланти и канализациони мрежи и водоводи

– Три години СДСМ на власт, три години ниту еден проект во Ѓорче Петров.СДСМ е на власт и на локално и на централно ниво, а Ѓорчепетровци...