Вести

Вести

АЛАРМАНТНО: По Преспанското и Охридското езеро, Мавровското буквално пресуши- кој ќе понесе одговорност? (ФОТО)

Алармантна е ситуацијата со езерата во нашата земја. Имено според фотографиите кои со денови кружат на социјалните мрежи се гледа тажната...
Вести

Живковски: Итно да се повлече предлог ДУП-от за Расадник кој предвидува повеќе од 120 згради и ќе го зголеми хаосот во Кисела Вода

Најпрво би сакал да ви се заблагодарам за вашето присуство на денешниот настан. Како што знаете ВМРО-ДПМНЕ, односно Општинскиот комитет...
Вести

Затуроска до претседателот на организацијата „Сите Сити“: Ова е одвратен сексистички напад врз Гордана Јанкуловска

Лилјана Затуроска од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека нападот врз Гордана Јанкуловска е одвратен сексистички напад. -Поддржувачите...
Вести

Чулев: Случаите со Јанкулоска и мојот советник се заплашување, сеење страв, политички реваншизам и освета

Поранешниот  министер за внатрешни работи Наќе Чулев случаите со екс министерката Гордана Јанкулоска и неговиот поранешен советник...
Вести

Демир: Коалицијата на СДСМ ја закопа жива целата ромска заедница, меѓу предложените заменици министри нема ниту еден Ром

Ерџан Демир, член на ВМРО-ДПМНЕ, преку социјалните мрежи реагира на предлог листата на премиерот Зоран Заев за заменици министри. Според...
Вести

Жителите на Бутел едногласно: Или Велимир Смилевски ќе започне да ја гради ветената поликлиника или излегуваме на протест!

Фејсбук страната „Го сакам Бутел“ преку статус на Фејсбук му дадоа ултиматум на градоначалникот на општината Велимир Смилевски да...
Вести

Шилегов не ги послуша барањата на граѓаните, остана на ставот да штеди по цена на нивното здравје за време на пандемија

Ако еден градски татко треба да работи во корист на граѓаните, тоа не може да се каже за градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов....