Вести

Вести

Пемова до СДСМ: Законите на ВМРО-ДПМНЕ секогаш биле за доброто на граѓаните, затоа сега и вие ги применувате

Пратеничката од редови на ВМРО-ДПМНЕ, Весна Пемова на собраниската седница посочи дека законот од 2011/2012 година за пензиско осигурување...
Вести

Мицкоски- Јоханес Реј: Македонија е на врвот според корупцијата на Балканот, a угледниот „Економист“ ја класифицира нашата држава како „хибриден режим“

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со меѓународниот секретар, Тимчо Муцунски денеска остварија средба со Јоханес...
Вести

Ѓорчев до СДСМ: 2 години поминаа од селфито во авион, не добивме датум за преговори во ЕУ, а станавме најкорумпирана држава

На денешната собраниска седница се обрати и пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев кој што посочи дека Република Македонија...
Вести

Јанушев: Аферата Канабис милиони на Заев покажува инфлација од лиценци на фирми блиски до власта и неконтролирано производство на марихуана

Како што ветивме пред некој ден, денес ќе имате можност да ја дознаете целата вистина околу омилениот бизнис на фамилијата Заеви. Бизнисот...
Вести

Неправда во правда: Дескоска се пофали дека Венецијанска ја прифатила номинацијата за која сама се номинираше?!

Министерката за правда Рената Дескоска се пофали на Фејсбук дека Венецијанската комисија ја прифатила нејзината номинација за член...
Вести

Милошоски: Изградбата на нови железнички сообраќајници е само уште една ноторна лага во низата лаги на СДСМ и Зоран Заев

На денешната седница на Собранието на Република Македонија, пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски посочи на неколку...
Вести

Недела на падови и соочување со реалноста: Македонија со хибриден режим, најкорумпирана во Европа и со најмали плати

Македонија на врвот на табелите, но само во негативна конотација. Речиси со ниту еден успех не можеме да се пофалиме, лидери сме само...
Вести

„Брзиот воз“ на СДСМ кон ЕУ излета од шините! Никовски: Нашите проблеми со потпишувањето на Договорите со Грција и Бугарија, не се завршени

По низата економски катастрофи и коруптивни скандали и „брзиот воз“ на СДСМ и Зоран Заев за патот кон ЕУ излета од шините. Ниту со промената...
Вести

Димовски: Нема обнова на возниот парк во железницата, нема железничко поврзување на Аеродромот со Скопје

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски испрати жестоки критики на адреса на министерот за транспорт и врски, Горан Сугаревски...
Вести

Илиоски: СДСМ повторно сака со народни пари да ги покрие долговите, кафанските сметки и луксузирањата на нивните функционери

СДСМ повторно сака со народни пари да ги покрие долговите, кафанските сметки и луксузирањата на нивните функционери и директори на...
Вести

Стевананџија: Ни во најлошиот сон граѓаните не можеа да замислат ќе паднеме повеќе од 40 места на индексот за корупција

На денешната собраниска седница имаше обраќање пратеникот од редовите на ВМРО ДПМНЕ Димитар Стевананџија. Тој кажа дека граѓаните...