Вести

Вести

Јанушев: Структури на СДСМ изминатиот период имале средби со криминалното подземје, со цел да создаваат немири на протестите против промена на името

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев во гостување во вестите на телевизија Алфа, истакна дека, опозицијата има сериозни...
Вести

Јанушев: Со договорот со Грција ќе бидат променети учебниците, се брише целата македонска нација и се што досега постоело

Со договорот со Грција ќе бидат променети учебниците. Се брише целата македонска нација и се она што постоело. Со ова се создава една...
Вести

„Да имало било што во договорот што е патриотско, народот на улиците ќе прославуваше, а полицијата немаше да ги претепуваа и апси сите оние кои се против антидржавните политики на Заев“

Постигнатиот договор со Грција е капитулација и го урива македонскиот идентитет. Да имало било што во договорот што е патриотско и што...
Вести

„МВР цел ден по инцидентот молчи- на Заев му треба време да смисли како да го покрие недоличниот обид за дефокусирање на граѓаните од срамниот потпис на договорот“

Договорот што Зоран Коте Заев го склучи со соседна Грција е катастрофален за Република Македонија. Граѓаните тоа јасно го гледаат, и...
Вести

„Постои реален сомнеж дека средствата предвидени од владата, согласно досегашната практика ќе завршат во фирми блиски на СДСМ кои го поддржуваа Заев во антидржавните политики“

Единствениот економски план на владата е планот за зголемување на банкарските сметки на фирмите на Заеви и на Кочо Анѓушев. Обичните...
Вести

Јанушев: По вина на Заев и СДСМ ќе се учи историја напишана од грчки научници- Солун ќе биде Тесалоники, родниот Кукуш на Гоце Делчев ќе биде Килкис

Денес Атина со помош на Зоран Заев го завршува тоа што не успеа цели 100 години. Наскоро по вина исклучиво на Зоран Заев и СДСМ – идните...
Вести

Арсовски: На нападот на штабот на ВМРО-ДПМНЕ претходела средба на функционери на СДСМ со лица со криминално досие

Вчера беше нападнат штабот на ВМРО-ДПМНЕ. Вчера се виде во право светло недемократското лице на власта и Зоран Заев, она реалното, неразубавено...
Вести

Дали нападот на штабот на ВМРО-ДПМНЕ е обид на власта за дефокусирање од договорот за името кој ги склучи Заев?

Синоќа беше нападнато партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ. Вандали фрлале со камења и боја кон зградата, а штетата која ја направија е очигледна. Но,...
Вести

Пандов: Спасовски да ги уапси сторителите на синоќешниот напад- насилието и теророт против политичките неистомисленици, многу лесно може да избега од контрола

Правото на мирен протест е загарантирано право на секаде во светот, но не и во Македонија! Ако само пред една недела видовме, а дел од...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија се носи кон економска депресија додека се распродаваат државните и националните интереси

СДСМ својата неспособност на економски план се обидува да ја прикрие со штетни договори и капитулација на сите страни. Огромната нула...
Вести

Јанушев: Зад кукавичкиот напад на партиското седиште стојат инсталации на власта со цел да ја втурнат ВМРО-ДПМНЕ во насилно сценарио, по што сакаат да ја делегитимираат во борбата против смена на името

Синоќа беше нападнат и кукавички каменуван централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, инфрмира генералниот секретар на партијата, Игор Јанушев. -Нападот...