Вести

Вести

Јаулески: Ние се обврзуваме од Македонија да направиме држава која ќе ги задржи младите дома, ќе им овозможи услови за живеење, работа и кариера дома

Кандидатот за пратеник во изборната единица 5 на ВМРО-ДПМНЕ, Јован Јаулески денес беше во посета на Крушево. -За градот на првата Република...
Вести

Жителите на Ѓорче Петров до Наумоски: Во март не натераа да ги тргнеме колите за да асфалтираат, уште ги чекаме…

Новинарот Срџан Стојанчов на својот Фејсбук профил сподели статус во кој пишува дека градоначалникот на Ѓорче Петров седи со другарите...
Вести

Бројката на новозаразени никако да опадне- денеска нова алармантна бројка, додека Филипче си води политичка кампања

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19...
Вести

Скандали одамна се врзуваат за името на Петре Шилегов: Сомнеж дека одамна овозможил бизнис на фирма од кланот Заеви

На социјалната мрежа „ЈуТјуб“ се појавија нови аудио снимки, на кои се слуша гласот на Зоран Заев како разговара со непознат соговорник,...
Вести

Дурловски со претседателот Иванов се поклонија пред жртвата на младите луѓе кои ги положија своите животи на олтарот за слобода на Македонија

Носителот на листа во изборната единица 5 на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Дурловски заедно со претседателот Ѓорѓе Иванов во Спомен паркот на револуцијата...
Вести

ЕПП и посакува среќа на ВМРО-ДПМНЕ на изборите: Борбата против корупцијата, независното судство, економските реформи и владеењето на правото мора да продолжат

Европската народна партија преку твит на официјалниот Твитер канал им посака на ВМРО-ДПМНЕ среќа на изборите на 15 јули. Имено Европската...
Вести

Најновиот спот на ВМРО-ДПМНЕ предизвикува ежење: Да започнеме со обновата на урнисаното достоинство на Татковината

Изгреј, Сонце! Да започнеме со обновата на урнисаното достоинство на Татковината! За нас, за нашите деца! Изгреј, Сонце! Обновата Доаѓа!
Вести

Боки 13 потврди дека поднел кривични против политичари од власта: Единствено ќе ме спречат доколку ме лишат од живот

Со порака дека единствен начин да го спречат е да го убијат, Боки 13 од Шутка потврди дека кривичните пријави ги поднесува против политичари...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ ОК Тетово: Фаница Николоска од СДСМ си тераше кампања и ги злоупотреби пожарникарите во службена униформа, во службени простории

ВМРО-ДПМНЕ ОК Тетово преку статус на Фејсбук пишува дека граѓаните на Република Македонија секојдневно се сведоци на погубното владеење...
Вести

Мисајловски се сретна со дуќанџиите и занаетчиите од Ѓорче Петров: Потребни се најразлични модели на стимулација на малите и средните бизниси

По средбата со просветните работници, остварив средба со дуќанџиите и занаетчиите од Ѓорче Петров. Заедно со кандидатот за пратеник...