Култура

Култура

ТРАГЕДИЈА: Почина познатиот македонски актер кој глумеше во „Прашина“ и „Жената што ги избриша солзите“ (ФОТО)

Во Струмица денеска почина актерот Ванчо Крстевски, член на Народниот театар „Антон Панов“ од Струмица. Роден на 30 ноември 1960 година,...
Култура

НАСТАПИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПИЈАНИСТ: Овации и ласкави критики за маестро Трпчески во Даблин и Лондон

Овации и ласкави критики доби пијанистот Симон Трпчески по настапите на неговата рецитална турнеја во Даблин и Лондон, соопшти КултурОп. По...