Хроника

Хроника

„БМВ“ излета од патот Неготино-Велес: Го нашле возачот приклештен во возилото, пожарникарите го извадиле

Едно лице е повредено откако автомобил „БМВ“ излетал од патот Неготино-Велес, на петстотини метри пред патарината Градско, информира...
Хроника

Драма во фурна во Скопје: Пијани и вооружени лица сакале да јадат без пари- со боксирач ја кршеле вратата, па ја нападнале вработената

 На 22.04.2018 година е пријавено дека околу 00,15 часот во Скопје на улица „Христо Татарчев“ во фурна „Христина Клас“, додека Љ.Н.(64) од Скопје,...