Хроника

Хроника

Во Струга никнуваат дивоградби на секој чекор- кривична пријава за сопственик и инвеститор на автокамп и два помошни објекти

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Б.К. (50) од с.Калишта, струшко, поради постоење...
Хроника

Апсење на скопскиот аеродром- Бугарин со фалсификуван пасош, лична карта и возачка дозвола сакал да излезе од државава

На 12.10.2019 во 11,10 часот на Граничниот премин Меѓународен аеродром Скопје, на излез од РСМ, бил приведен A.Д.A.(31) од Бугарија поради постоење...
Хроника

ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Едно лице загина, друго е тешко повредено во страшна сообраќајка, шест пожарникари интервенирале (ФОТО)

Денес рано изутрина, 13.10.2019 година во 05.00 часот со едно против пожарно возило и 6 пожарникари во близина на с.Радичево, ТППЕ Струмица учествуваше...