Хроника

Хроника

Мајка сакала да си го раздели синот, па двајца браќа ја нападнале – ја удирале со тупаници и со метални клешти, еве ги деталите

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен предлог против две лица на возраст од 49 и 45 години за кривично дело – Насилство...
Хроника

Браќа позитивни на корона сакале да ја напуштат Македонија со авион – покажале лажни тестови, па заработиле вртоглава казна!

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Предлог за издавање казнен налог против двајца браќа од Сарај, на возраст од 24 и 26 години,...
Хроника

„Нефи ИК“ градел дури и во водите на Охридското езеро, кривични пријави за 3 лица и правен субјект

Три лица и правен субјект заработија кривични пријави поради сомневање дека сториле казнено дело „узурпација на недвижности“ во заштитената...
Хроника

Поднесено обвинение: Српски државјанин ќе одговара за сообраќајката кај Ростуше во која загинаа две лица

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен предлог против едно лице, српски државјанин, заради кривично дело – Тешки...
Хроника

За време на полициски час жител на Чаир се возел на магистралниот пат Гостивар – Тетово: Долго ќе жали за казната која ја заработи

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе предлог за издавање казнен налог против едно лице, за кривичното дело – Непостапување...
Хроника

Доколку направите лажен профил на Инстагрм следува голема казна – гостиварец веќе ја заработи, еве ги деталите

Основното јавно обвинителство Гостиварподнесе Предлог за издавање казнен налог против едно лице за кривично дело – Злоупотреба на...
Хроника

ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Излетал од патот и завршил во провалија каде загинал на лице место, автомобилот го забележал случаен минувач

Четириест и четиригодишен жител на селото Арбанашко загинал, откако со возилото излетал од патот и паднал во провалија. Несреќата се...