Хроника

Хроника

Со мотоцикл удрил во велосипедист, двајцата малолетници веднаш префрлени во болница- еве ги деталите

На 15.10.2019 во 16.15 часот во с.Бучим, радовишко, се случила собраќајна незгода помеѓу мотоцикл „јамаха-125“, управуван од малолетник од с.Почивало,...
Хроника

Кривична за момче од Куманово кој на Фејсбук објавувал компромитирачки слики од поранешната девојка

Седумнаестгодишен кумановец по прекинувањето на љубовна врска со 15 годишно девојче, креирал лажен профил на Фејсбук и објавувал фотографии...
Хроника

Семејно насилство во домот на директорот на училиштето, не го вработил синот во шумска полиција па изел ќотек

Секојдневни скандали во редовите на СДСМ. Директорот на ООУ “Јоаким Крчоски”-Крива Паланка бил претепан од сопствениот син затоа што...
Хроника

Поради недоразбирање со фискалната сметка двајца скопјани биле истепани од четири други лица во угостителски објект во Старата скопска чаршија

На 14.10.2019 околу 23.30 часот, М.М.(47) и А.Џ.(63), двајцата од Скопје, пријавиле дека во угостителски објект во Старата скопска чаршија биле физички...
Хроника

Драма во Куманово: Извршиле разбојништво во куќата на нивниот татко и одзеле 13.800 евра, при бегање им паднале во дворот

СВР Куманово поднесе кривична пријава против И.С. (30) и 17 годишен малолетник, двајцата од Куманово, поради постоење основи на сомнение...