Живот и стил

Живот и стил

Има 29 години, а досега умрел 9 пати: Постојано го враќале во живот, а докторите се изненадени како сè уште е жив (ВИДЕО)

Џејми Пул живее сосема нормален живот, има 29 години, но од останатите врсници се разликува по тоа што има срцев застој па неговото срце...
Живот и стил

Андреа со години чекала да забремени, па добила близнаци: Штом го видела лицето на синот знаела дека нешто не е во ред (ВИДЕО)

Кога слушнав дека носам близнаци целата бев надвор од себе од среќа. Девојчето е родено без никакви проблеми, а потоа го видов момчето...
Живот и стил

Ни доаѓа Светка Петка, заштитничка на жените- на овој ден се случуваат чуда и никако не треба да се прави ова

Иако ја викаат Црна света Петка, луѓето веруваат дека оваа светица ги штити од разни несреќи, но и од многу болести. Поради тоа, народот...
Живот и стил

Лекција која ќе ја помни цел живот: Оваа мајка на својот тригодишен син му направила нешто за што зборува целиот свет

Оваа мајка на својот тригодишен син му направила нешто за што зборува целиот свет. Сенди Грибл, иновативна мајка од Нов Зеланд, откако...
Живот и стил

„Не грижете се, малку се пијани“: Полицијата објасни зошто птиците во оваа земја се дезориентирани

Птиците во Гилберт, Минесота, почнаа да летаат во шофершајбни, да се удираат во дрвјата и да изгледаат дезориентирани. Полицијата вели...
Живот и стил

Му поставил прашање на својот 4-годишен син, а неговиот одговор ќе ве разнежни: Што е среќа?

Новинарот на Бизнис Инсајдер, Стив Џон едно утро, додека го носел својот 4 годишен син во градинка го запрашал што всушност значи “среќа”. После...
Живот и стил

Морбидна песна за исчезнатата Медлин: Момче пее дека таа се наоѓа во неговиот фрижидер и дека од неа направил сендвичи (ВИДЕО)

Едно момче е снимено додека пее песна за исчезнатото британско девојче Медлин Мекен. Во бизарниот текст на песната, тој нагласува дека...