Занимливости

Занимливости

Здогледала преубави мачки на тераса, а тогаш сфатила дека тоа се вистински ѕверови: Не смеела да излезе 4 часа (ФОРО+ВИДЕО)

Кети Манискалко од Санта Фе во американската федерална држава Ново Мексико, пријатно се изненадила кога видела што се наоѓа на нејзината...
Занимливости

Момче се обиде да ограби баба, но брзо зажали за таа идеја: Реакцијата на бабичката е за “секоја чест“ (ВИДЕО)

Едно од видеата кои ја фасцинираа интернет заедницата минативе денови се однесува на баба која им ги „помрси конците“ на разбојниците. Додека...
Занимливости

Ќе се наежите од морничавата сличност: Еве како Симпсонови ја предвиде експлозијата во Бејрут (ВИДЕО)

Американскиот анимиран цртан филм Симпсонови како и за многу трагедии во светот, ја предвиде и вчерашната експлозија во Бејрут. Имено...
Занимливости

Светот и се воодушеви откако блесна во бело: Се омажи најмладата премиерка која користи Инстаграм дури повеќе од што треба (ФОТО)

Финската премиерка Сана Марин се омажи за својот долгогодишен партнер, осум месеци откако што стана шеф на владата во својата земја.   View...