Занимливости

Занимливости

Ако на банкомат забележите вакво нешто ни случајно не ја ставајте картичката и не подигајте пари

Криминалците се сѐ покреативни, а за да ги заштитите вашите работи, потребно е да поведете сметка за неколку ситници со кои може да спречите...
Занимливости

Праќал деца во смрт: Славниот педијатар, по кој е наречен Аспергеровиот синдром, бил дел од машината за убивање на Хитлер

Ханс Аспергер, австриски педијатар кој бил пионир во истражувањето за аутизмот и по кој е и наречен Аспергеровион синдром, активно соработувал...
Занимливости

СЕ ОГЛАСИ ПРЕУБАВАТА СОПРУГА НА ЕЛ ЧАПО: Се грижам за мојот сопруг, тешко го поднесува затворот (ВИДЕО)

Сопругата на еден од најголемите нарко-босови на сите времиња, Хоакин Гузман „Ел Чапо” го прекина своето молчење и се обрати до медиумите...
Занимливости

За вашите балкони да бидат шарени цело лето – додадете го ова во цвеќето и непрестано ќе цветаат

Петуниите, ситните висечки петунии, се популарни цвеќиња за балкони и прозори. Но, навистина бараат да им се посвети доволно внимание. Петуниите...
Занимливости

Му пишала на шефот дека ќе доцни на работа: Нејзината причина е несекојдневна, но неговиот одговор стана хит (ФОТО)

Жена по име Џен се нашла во несекојдневна ситуација поради која задоцнила на работа. Иако на сите ни се случува поради некоја причина...
Занимливости

Повика проститутка во станот и плати, а потоа започна нејзиниот пекол- Целиот живот ќе ја памети таа ноќ (ВИДЕО)

Видео кое ги шокираше сите деновиве стана вистински хит на социјалните мрежи. Станува збор за видео во кое момче повика проститутка...
Занимливости

Секунди ја делеа од смрт: Тинејџерка ја бутна својата другарка под автобус кој за милиметар ја промаши нејзината глава (ВИДЕО)

Во Полска е снимено страшно видео од незгода на улица, кога една 17 годишна тинејџерка за малку не ја прегази автобус. Нејзината другарка...
Занимливости

Стана од ковчегот, а присутните занемеа: Сите мислеа дека се одржува погреб, а наместо тоа се случувало спротивното (ФОТО+ВИДЕО)

Една матурантка од Америка наиде на остри критики откако одбра необичен превоз за нејзината матура. Станува збор за Александрија Кларк...
Занимливости

Фотографија споделена над 145 илјади пати: Го наслика ултразвукот на нејзините нокти, а причината ќе ве импресионира

Сите жени обично сакаат убави и негувани нокти па така маникирот е неизбежен дел на секоја жена. Трендовите на маникир се менуваат, но...
Занимливости

Убавата навивачка има 27 години, христијанка е и се уште е невина: Поради тоа поминува низ пекол (ФОТО)

Поранешна навивачка раскажал дека тренерите се подбивале со неа кога дознале дека е девица и дека не сака да спие со никој пред венчавката. Поранешната...