Технологија

Технологија

Проверете го вашиот профил – доколку ви е вклучена оваа опција, постои можност од хакирање на вашиот телефон

Во текот на притиснувањето на копчето „Click to chat“, вашиот број ќе биде проследен во URL стрингот. Компанијата „Google“ повеќе пати беше критикувана...
Технологија

Опасната авантура на Илон Маск ќе влијае на милиони луѓе: „Таму се крие нешто многу опасно, а тој сака да ни го донесе на Земјата“

И државните агенции, но и приватниот сектор напорно работат за да испратат луѓе на планетата Марс, а милијардерот Илон Маск планира...
Технологија

Цукерберг профитираше за време на пандемијата и го зголеми своето богатство на 87,8 милијарди долари

Директорот и основач на најпознатата социјална мрежа „Facebook”, Марк Цукерберг напредуваше на списокот на милијардери на „Bloomberg”, надминувајќи...