Млади таленти

Млади таленти

ГЛАСАЈТЕ ЗА БРОЈ 12: Осмооделенката Дариа Милошеска се пласираше во финалето на меѓународниот натпревар „Colour of voices“

Македонската осмооделенка, Дариа Милошеска од 1350 основци влезе во финале на меѓународен натпревар „Colour of voices“ и почна гласањето. Сите,...
Млади таленти

„Како ли јас да пораснам“ стана хит и за новите генерации: Ја препеја талентираниот Милан во „Дајте музика“

Родителите во денешно време често коментираат дека нема детска програма на телевизиите која може да ги замени “нашите времиња“. Оваа...
Млади таленти

Младиот сликар со дела кои влеваат топлина: Мачуков е талентираниот професор чија уметност ги буди сите сетила (ФОТО)

Дејан Мачуков е роден 23.07.1994 во Скопје. Моментално работи како професор по ликовна уметност во средно училиште во Богданци, Македонија. Во...
Млади таленти

Нејзин идол е Каролина Гочева, а таа е новата македонска надеж: Запознајте ја Талиа Василова (ФОТО)

Талиа Василова е талентираното девојче од Кавадарци на чии успеси Македонија треба да биде горда. Таа беше дел од меѓународниот фестивал...
Млади таленти

Внукот на маестро Џорлев е голема надеж за македонската сцена: Талентираниот Огнен ја прави публиката горда (ФОТО+ВИДЕО)

„Внукот на Џорлев“. Кога за прв пат излезе на сцената единственото што луѓето го знаеја за него беше дека потекнува од едно од најславните...
Млади таленти

Интевју со европскиот шампион во олимписко таеквондо Дејан Георгиевски: Ми фалат медали уште од светско првенство и олимписки игри, одам по нив

Дејан Георгиевски е европски шампион во олимписко таеквондо. На ова младо и талентирано момче му фалат медали уште од светско првенство...
Млади таленти

ЕКСКЛУЗИВНО: Внукот на Иџе тргна по неговите стапки, малиот Стефан ќе биде идната македонска гордост

Внукот на најпопуларниот и најуспешниот македонски натпреварувач во автомобилски трки, Игор Стефановски Иџе, тргна по неговите стапки. Стефан...
Млади таленти

Млад македонски готвач ја покори Малта: Вкус, уметност и традиција од вештите раце на Зоран (ФОТО)

За македонската храна светот одамна има слушнато. На нашите традиционални специјалитети се насладуваат сите кои ја посетуваат Македонија....
Млади таленти

Исак Петковски има 9 години: Математиката му е љубов, а решавајќи умствени вештини собира медали и награди (ФОТО)

Исак Петковски има 9 години, а со своето хоби работи на свое развивање како двојно постарите дечиња. Тој е четврто одделение во ОУ „11-ти...