Храна и пијалаци

Храна и пијалаци

Дали ќе се здебелите ако го прескокнете доручекот? Нутриционистите со поделени мислења за овој оброк – еве ги нивните предлози

Дека појадокот е најважниот оброк во текот на денот, дури и врапчињата на гранката знаат. Со години, здравствените експерти зборуваат...
Храна и пијалаци

Торта од гриз со вишни, без јајца и масло: Слатко задоволство што ќе го направите дури и кога не е пост

Во последната недела од Велигденскиот пост, домаќинките веќе исцрпија многу идеи за подготовка на оброци и десерти на вода. Пронајдовме...
Храна и пијалаци

Готвачите го прават ова СЕКОГАШ КОГА ПЕЧАТ месо! Тие ги додаваат овие 2 состојки кои прават огромна разлика!

Го испековте месото, а целата таа вкусна маст остана печена во тавата. Ако печете зеленчук со месо, имате дополнителна димензија на вкус! Наместо...