Храна и пијалаци

Храна и пијалаци

Како да добиете светкави велигденски јајца: Потребно ви е бело вино и шеќер – испробајте го овој трик!

Светкава декорација на велигденските јајца – зошто да не? Сварете ги јајцата со шеќер – трик за светкави и сосема различни велигденски...
Храна и пијалаци

Полн со протеини, го намалува апетитот и е одличен за здравјето: Еве зошто треба почесто да консумирате грашок

Една од моќните намирници и сојузници во правилната исхрана на човекот е секако грашокот. Тој не содржи многу калории и е многу богат...
Храна и пијалаци

Плескавици од компир полнети со шунка и кашкавал: Дури и најголемите гурмани нема да му одолеат на овој рецепт

Ако обожавате компири, а исто така сте гурмани и сакате да пробате нов рецепт, сигурно ќе ви се допадне овој начин на подготовка на компири. Идеална...
Храна и пијалаци

Што се случува во телото ако не јадете месо еден месец: Нутриционист открива сѐ, а една работа е најважна!

Ако сте љубопитни и ве интересира што би се случило ако не јадете месо некое време или размислите да се испробате и видете како ќе се...
Храна и пијалаци

Јапонски палачинки, меки и неодоливи, подготвени за една минута: Ако не сте ги пробале, многу сте пропуштиле

Рапсодија за вашите непца, овој рецепт јасно ќе ве освои со својата едноставност и вкус. Подгответе јапонски палачинки, неодоливи, сочни,...