Храна и пијалаци

Храна и пијалаци

Еве како правилно се подготвува чај од куркума: Пијалак кој помага да останете здрави и витки, прави детоксикација и го зајакнува имунитетот

Ако сакате да пробате чај од куркума, направете го на овој начин. Овој чај се состои од само пет состојки, куркума, ѓумбир, цимет, кардамон...
Храна и пијалаци

ВКУСНО ЗАДОВОЛСТВО: Домашен чоколаден намаз готов за 5 минути, никогаш повеќе нема да си купите еурокрем

Ако спаѓате во група на оние кои утрото го почнуваат со слатко, тогаш овој рецепт е идеален за вас. Повеќето состојки веројатно ги имате...
Храна и пијалаци

ВЕДНАШ ШТОМ СЕ РАЗБУДИТЕ: Еве како правилно да пиете вода за да го подобрите варењето, оставете го кафето за подоцна

Недоволната хидратација во текот на денот може да доведе до разни здравствени проблеми кои ни ја крадат енергијата во текот на денот,...
Храна и пијалаци

Прави хаос во стомакот: Оваа храна многумина ја консумираат за време на диета, а всушност е многу лоша за варењето

Експертите советуваат што да направите за да ги намалите стомачните проблеми. Надуениот стомак може да создаде бројни непријатности...
Храна и пијалаци

Ова е единственото овошје кое треба да го јадете по вечерата: Ја намалува надуеноста, помага при варењето и помага полесно да заспиете

Секогаш имаме место за десерт, колку и да сме сити, но сепак сакаме да го „почестиме“ своето тело со нешто здраво и лесно по обилната...
Храна и пијалаци

Буквално ја „храни“ крвта: Нема добра крвна слика без овие три витамини, а еве во кои намирници ги има најмногу

Крвта е неопходна за телото бидејќи носи кислород и хранливи материи до органите во телото, па затоа е неопходно да се јаде за да се обезбедат...
Храна и пијалаци

РЕЦЕПТ ЗА ДОМАШЕН СЛАДОЛЕД ОД ЛИМОН: Освежувачки десерт за топлите денови во само неколку чекори

Брзите задоволства што не се готват се одлични кога надвор е ужасна топлина. Сладоледот е најдобрата опција, а домашниот е секогаш подобра...