вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 116
home Вести

Шанац му одговори на „вицкастиот“ Златко Ориѓански

Шанац му одговори на „вицкастиот“ Златко Ориѓански

Македонскиот актер Тони Михајловски, роден кумановец, му одговара на музичарот Златко Ориѓански кој на фејсбук ја коментираше и мизантропски се потсмеваше со одлуката на Владата во Куманово викендов да биде воведен полициски час со цел да се спречи ширењето на коронавирусот. Поддржувачот на Заев и СДСМ Ориѓански напиша: -Куманово капут… А најбоље кисело млеко Козјак имаат, хахаха…

-Нема нешто повише да сакамо од добру шалу, ми кумановци. Па еве док смо у изолацију, ми кумановци, можемо да собирамо “урду”. Да направимо добро дело за овога дечка. #горгонѕолазазлатета #седидомаисобирајурдузарѓованскога #штопонебањатподобраурда…може да се собира у кантиче од кисело млеко, пишува Михајловски.

Коронавирус