петок, 20 мај 2022

Регион

Бајден му го честита реизборот на Вучиќ: Ја охрабрувам Србија да направи исчекор за брзо нормализирање на односите со Косово

Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, прими честитка од претседателот на САД, Џозеф Бајден, соопштија...
Вести

Пренџов: Пратениците кои молчат за однесувањето на Џафери, практично се соучесници, ние ќе одиме до крај, правдата мора да излезе на виделина

Тоа попладне во собраниската сала имаше повеќе пратеници од власта, отколку од опозицијата. И тоа што е суштината...
Вести

Пренџов: ДУИ е партија која што флуктуира во зависност од актуелната состојба која што се бара на македонската политичка сцена

Пратеникот од редовите на ГРОМ, Љупчо Пренџов во своето вечерашно гостување во „Само вистина“ на Канал 5 телевизија...
Скопје

Стефковски: По 6 месеци видливо е дека Гази Баба постојано се гради и менува, за прв пат се издвоени средства за капитални инвестиции и не се трошат пари за репрезентации

Точно знаев во што влегувам и точно ги знаев проблемите на граѓаните бидејќи јас сум дел од нив и во постојана...