среда, 18 мај 2022

Вести

Стојаноска: Активната блокада беше повеќе од успешна, на 18-ти јуни ќе се случи масовен протест, граѓаните се заситени од сивилото на власта

Блокадата во Собранието не да беше успешна туку беше повеќе од тоа, бидејќи видовте како заврши минатата работна...
Вести

Ѓорчев: Доколку им кажевме на Бугарите дека нашето членство во ЕУ не зависи од нив и дека нашиот пат до Брисел е самостоен, немаше да биде толкав притисокот од Бугарија

Во вечерашното гостување во емисијата „Што не е јано?“ на Телевизија Алфа, гостуваше поранешниот Амбасадор на...
Вести

Божиновски: Се ништат корените на Македонија со ова што го бара Бугарија, се има целосна тајновитост околу преговорите, власта упорно молчи

Едно 12 пати според власта „добивме“ датум, па кај е датумот? Каде е почетокот на преговорите, запраша Владимир...
Вести

Самит Македонија2025: Дигитализацијата, регионалната соработка и вложувањето во иновации клучни за закрепнување на економијата

Забрзана дигитална трансформација, регионалната соработка и иновациите се фокусот на годинешниот самит Македонија2025....