вторник, 17 мај 2022

Вести

Јаневска: Владата на ДУИ и СДСМ уште еднаш ја покажа својата неспособност, наместо заслужените 18% покачување нуди 15% од месец септември

Неспособната Влада на ДУИ и СДСМ уште еднаш ја покажа својата неспособност, вели професор доктор Весна Јаневска,...
Вести

Божиновски: Малите политички партии се во уникатна ситуација каде они можат да одлучат дали ќе постои или не оваа Влада повеќе

Во вечерашното гостување во емисијата „Топ Тема“ на Телевизија Телма, гостуваше Владимир Божновски од институтот...