среда, 26 јануари 2022

Вести

Ковачки: Ковачевски нема легитимитет да преговара со Софија, а Петков не е добриот како што ни го прикажуваат, тоа е само тактика на Бугарија

Ковачевски не добил легитимитет на избори за да ги води овие разговори со Софија, вели пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ,...
Вести

Ковачки: Заев му остави на Ковачевски да преговара за историјата и тој само го продолжи тоа, а владата нема стратегија и се налепи на бугарската

Истата еуфорија која се случува и сега, ја видовме и во 2017 година, тогаш Борисов беше првиот премиер кој ја посети...
Вести

Андоновски до Каевски: СДСМ нема црвени линии, затоа што вашиот лидер како што го нарекувате „Тито“, велеше дека Македонците и Бугарите се еден ист народ и зборат ист јазик

Членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Стефан Андоновски, вечерва во Топ Тема во Телма Телевизија, во врска...
Вести

Се намалува периодот на изолација или карантин на 7 дена; Наставата во основното и средното ќе започне на 1 февруари со физичко присуство

Владата на Република Северна Македонија на денешната 7-ма редовна седница донесе одлука за намалување на периодот...
Вести

Милошоски: Слаба Влада им одговара и на официјалните претставници од Софија и на одредени помали или поголеми политички партии за да можат да ја условуваат

„Остваривме контакт со Бујар Османи и се закажа седница на Комисијата за надворешна политика овој петок во 11...