недела, 23 јануари 2022

Вести

ВЕЧЕРВА ТУКА ВРНЕ СНЕГ – еве каква прогноза најавува УХМР за во следните денови, особено подгответе се за рекордно ниска температура

Вечерва снег без престан врне на сите повисоки места и планини во земјава. Снег врне во Маврово, Попова Шапка, Крушево,Пониква,...
Познати

Повеќе не се кријат – градоначалникот на Бања Лука и Тања Савиќ еден до друг на вечера, насмевката не ја спуштаат од нивните лица (ФОТО)

Со месеци наназад се шпекулира за односот помеѓу познатата пејачка Тања Савиќ и градоначалникот на Бања Лука,...