четврток, 20 јануари 2022

Вести

Силјановска Давкова: Денешната изјава на Мицкоски е добар политички потег, СДСМ во 2017-та не даде поддршка за една Изборна единица

Професорката и пратеник во Собранието, Гордана Силјановска Давкова вечерва во гостувањето во ТВ21, во врска со...
Познати

Само една жена присуствуваше меѓу сите мажи на роденденот на Душко Тошиќ – еве за која личност пишуваат медиумите денес без престан

Фудбалерот Душко Тошиќ вчера го прослави својот 37-ми роденден во родниот Зрењанин. Таму тој ги собра сите свој...
Скопје

Мицевски: Инвестиционата програма за 2022 година на ЈП Дрисла значи развој на депонијата по сите модерни технологии за управување со отпад

Директорот на ЈП Депонија Дрисла Јане Мицевски на денешната седница на Советот на Град Скопје вели дека инвестиционата...