среда, 19 јануари 2022

Вести

ЌЕ РАБОТИМЕ УШТЕ МНОГУ ДО СЛЕДНИОТ НЕРАБОТЕН ДЕН – за споен викенд ќе чекаме цели три месеци, еве ги неработните денови до крајот на годината

Во 2022 година македонските граѓани ќе имаат четири продолжени викенди. Од вкупно 11 неработни денови за сите граѓани,...
Познати

Дара Бубамара повторно си заигра со фотошопот – регионот бесно реагираше, сега претера и се „испегла“ до непрепознатливост (ФОТО)

Пејачката Дара Бубамара повторно се заигра во Фотошоп, што го забележаа нејзините следбеници на Инстаграм. Дара...