вторник, 18 јануари 2022

Вести

Ни доаѓаат уште постудени температури и снег – еве какво време не очекува особено утре во пресрет на големиот христијански празник

Времето утре за време на празникот Богојавленије Водици во земјава ќе биде наутро студено, а преку денот сончево...
Познати

Во црнила од глава до петици: Карлеуша на познатата пејачка и го честиташе роденденот со фотографија од комеморација на која беа двете

Пејачката Драгана Мирковиќ денеска слави роденден, а нејзината добра пријателка и колешка Јелена Карлеуша и го...