понеделник, 17 јануари 2022

Познати

Прв пат во историјата на кралското семејство ќе го направи тоа: Еве кого ќе тужи принцот Хари, Англија во неверување од оваа одлука

Принцот Хари влезе во правна битка со владата на Англија откако беше одлучено да се откаже неговото обезбедување. Адвокатскиот...
Вести

Мицкоски со понуда до Ковачевски – Ајде на брзи избори без техничка влада! И до помалите партии – Да имаме една изборна единицa

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју во емисијата Анализа на ТВ 24 вели дека е подготвен да разговара...
Познати

Сопругата на украинскиот фудбалер загина во страшна несреќа – камион и го смачка скапоцениот мерцедес и тоа на најважниот ден за него (ВИДЕО)

Викторија Данченко (27), сопругата на фудбалерот Олег Данченко, почина по тешка сообраќајна несреќа што се случила...
Вести

Мицкоски: Еве Бугарија барем една пресуда од Европскиот суд за човекови права да испочитуваат за правата на Македонците во Бугарија, па после да се интересираат за малцинствата во Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва гостува во емисијата ,,24 Анализа” со Душица Мрѓа на Телевизија...