четврток, 9 декември 2021

Фудбал

ХИТ ВИДЕО: Куче им посака среќа на фудбалерите на Партизан среде нивниот стадион, фановите веднаш го нарекоа „куче ѕвездаш“

Партизан одигра 1-1 против Анортозис и се пласираше во 1/16 финалето на Конференциската лига на УЕФА, но најпознатиот...
Вести

Андоновски: Во Македонија постои системска корупција, СДСМ на денот на борба против корупција требаше да се сокрие од граѓаните

„Кога станува збор за тетовската болница се уште нема одговорност на засегнатите, не се прифати оставката на...
Вести

Мицкоски во интервју за Скопјеинфо: ВМРО ДПМНЕ ќе биде моторот на промените кои ќе се случат и главниот поборник на новата иднина

Пред нешто повеќе од еден месец опозициската ВМРО ДПМНЕ победи во двата круга од локалните избори кои се одржаа...
Вести

Андоновски: Власта не си ја заврши домашната задача, 111 сме по корупција, нема владеење на право и тоа и олеснува на Бугарија да не блокира

Не здраво да се живее во лажни соништа затоа што тие лажни соништа носат големи разочарувања. Се сеќавате дека...