вторник, 7 декември 2021

Вести

НА ДЕНЕШЕН ДЕН: Пред 115 години е роден г.г. Доситеј, првиот поглавар на МПЦ, кој отворено се спротивстави на политиката на СПЦ кон Македонија

На денешен ден 7 декември 1906 година во Маврово е роден г.г. Доситеј, прв архиепископ охридски и македонски, поглавар...
Познати

Лепа Брена и Боба слават 30 години брак – поради овој детаљ цела Југославија беше пред малите екрани таа вечер (ВИДЕО)

Лепа Брена и Боба Живојиновиќ денес ( 7.12.2021) слават 30 години од бракот, а овој датум е посебен за семејството Живојиновиќ. Свадбата...
Вести

Стоилковски: Владата на Заев направи само спирала на сиромаштија и кризи, а крај на ова се става со брзи предвремени парламентарни избори

Дека власта е неспособна и не може да опстои ќе се види допрва. 14-ти ден од автобусот на смртта или катастрофата...
Вести

Стоилковски: Пластелин коалицијата Заев – Гаши е само за да се задоволат личните апетити и да се остане или да се добијат нови функции

Ова сега што го направи Зоран Заев е токму како што рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, пластелин колаиција...
Познати

Тие биле ромските Ромео и Јулија – поранешната љубов на Есма раскажа дека таа го оставила поради една работа, пејачот станал неподнослив!

Пејачот Мухарем Сербезовски раскажа дека повеќе од пет децении бил лудо заљубен во покојната Есма Реџепова. Малку...
Вести

Славески: Мерката за замрзнување на производите е задоцнета, доколку се сакаше потребно беше брза реакција, а не навестување

Во вечерашното гостување на Телевизија 24 во дебатната емисија ,,Отворено,, членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Трајко Славески...
Познати

ПОЧИНА ПЕТМЕСЕЧНОТО БЕБЕ НА СЛАВНИОТ КОМИЧАР – со солзи во очите едвај зборуваше, од самото раѓање ја знаел судбината на неговиот син

Познатиот водител и комичар Ник Кенон ја потврди тажната вест. Неговиот петмесечен син Зен починал од редок тумор...
Вести

ОД НОВА ГОДИНА НА УЛИЦА? Патронажните сестри стравуваат дека нема да одат на работа, не се знае дали Филипче ќе им го продолжи договорот

Патронажните сестри денеска во Министерството за здравство доставија допис до Министерот Венко Филипче преку...