петок, 3 декември 2021

Општини

Општина Охрид од следната година ќе доделува стипендии за ученици, студенти, магистранти и докторанти со ретки болести и посебни потреби

Донесовме одлука од наредна година за прв пат да доделуваме стипендии за ученици, студенти, магистранти и докторанти...
Познати

„ВОЈНА“ на естрадата- Кија Коцкар ја поткачи Едита Арадиновиќ: Пр*ститутко врати ги долговите и заврши основно образование

Кија Коцкар наводно ја поткачила Едита Арадиновиќ и тоа поради продуцентот Саша Мирковиќ. -Ја молам одредената...
Вести

Героски: СДСМ заличи на ДОО, антимакедонизмот пропагиран од Заев и неговото губење доверба во сопствениот народ значи дека е политички мртов

Новинарот Бранко Героски вечерва во „Само вистина“ во Канал 5 телевизија, истакна дека СДСМ последните години...