среда, 1 декември 2021

Вести

Мисајловски: Собранието е нефункционално, власта нема кворум, бараме седница за да обезбедиме решавање на енергетската криза и помош за граѓаните

Во вечерашното издание на емисијата „Заспиј ако можеш„ во Алфа телевизија, пратеникот и потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ,...
Вести

„ВМРО-ДПМНЕ предлага добри решенија за секој еден граѓанин, а поготово за компаниите, бидејќи без добра економија ќе имаме еден куп проблеми“

Ако ВМРО-ДПМНЕ не предлага работи кој друг? Мора да покажеме во оваа држава дека не сме исти, дека сме многу поразлични,...
Општини

Кочовски: Континуирано ќе работиме граѓаните да учествуваат во работата на општината и креирањето на локалните јавни политики

Во тек се консултации и разговори со локалните здруженија на граѓани со цел нивно активно учество во подготовка...
Вести

Шопова: Одлуката на Филипче за да ги „награди“ матичните лекари за нешто кое што досега најстручно го обавувале, е крајно деградирачко!

Ако Филипче како лекар, министер за здравство не знае што работеле и работат матичните лекари, па сега … дури...
Технологија

Интернационалната технолошка компанија „Инфинум“ ја презема македонската компанија за развој на софтвер „3П Девелопмент“

„Инфинум“ една од најголемите хрватски компании, со интернационално искуство за развој на дигитални производи,...