сабота, 27 ноември 2021

Живот и стил

Никогаш нема да го кажат на глас, но еве што мислат мажите за жени кои сакаат сами да си платат пијалак: „Дали тоа жената сака да биде џентлмен?“

Неодамна на популарниот форум „Ispovesti.com“ започна дебата за плаќање на пијалоци. Имено, на еден маж очигледно му...
Храна и пијалаци

Американците традиционално ја прават за празниците, но оваа пита која освојува со вкусот ќе се најде и на вашата трпеза!

По потекло од Америка, пеканот е сушено овошје многу слично на традиционалните ореви, но со малку потемна боја...
Занимливости

ПРИСТИГНУВА ЗАТЕМНУВАЊЕТО НА СОНЦЕТО: Од 4-ти декември моќните сили ќе донесат нови можности и почетоци во вашиот живот

Можеби ќе откриете дека сè за што сте работеле напорно конечно доаѓа со награда. На почетокот на декември затемнувањето...