петок, 29 октомври 2021

Вести

ЕВЕ КАКО СЕ ВРШИ ПОТКУП ВО БИТОЛА – пред 15 минути брат на еден од советниците на СДСМ во општината црни вреќи товари во багажникот

Поткуп вечерва се случува во Битола. Според видео снимката до која дојде КУРИР се гледа како брат на еден од советниците...
Познати

Коронавирусот пристигна и во семејството Кардашијан: Познатата сестра ја потврди веста – и нејзината ќерка се заразила

Клои Кардашијан денеска објави дека таа и нејзината ќерка Тру Томсон се заразени со коронавирус. Една од сестрите...
Познати

Ова е кумот на Лепа Брена и Боба – има 35 деца и е најбогат спортист на сите времиња, Роналдо не му е ниту до колена! (ФОТО)

Малкумина се оние кои знаат дека покрај Лепа Брена пред матичарот стоел и поранешниот тенисер и милијардер, Романецот,...
Вести

Мицкоски од Карпош: За два дена ќе се комплетира тимот кој ќе го води Скопје, затоа во недела да излеземе масовно и да гласаме за Арсовска, Котлар и Јакимовски

Јас сум убеден дека за два дена од денес ќе се коплетира тимот за Град Скопје на ккој веќе актуелните градоначалници...