четврток, 28 октомври 2021

Занимливости

Не ја чекајте зимата: Oвие две важни работи треба да ги проверите на автомобилот уште сега, за да не се каете подоцна

Со честите врнежи, помалку дневна светлина и малите недостатоци на автомобилот може сериозно да ја загрозат безбедноста. Во...
Познати

Ја носам пепелта од синот каде и да одам – сопругата на славниот пејач тешко ја поднесува загубата, светот ја направи луда по ова интервју

Поранешната манекенка Криси Тајген минатата година го загуби бебето во 20-та недела од бременоста, а оваа загуба...
Технологија

ЗБОГУМ ФЕЈСБУК – светските медиуми со брзина на светлината ја пренесоа НАЈНОВАТА ВЕСТ! Од вечерва компанијата има ново име

Основачот на најпознатата социјална мрежа Фејсбук, Марк Закерберг објави дека оваа компанија официјално го сменила...
Вести

Мицкоски: Ако е потребно да ги издржиме овие измами и црна кампања од власта, нека знаат дека подготвен сум да ја платам секоја цена за слободата и новата заедничка иднина

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашниот предизборен митинг во Скопје истакна дека доколку...
Познати

Животот ќе ти се распадне доколку ми згрешиш нешто: Анастасија со мистериозна закана која морате да ја прочитате до крај (ФОТО)

Пејачката Анастасија Ражнатовиќ испрати мистериозна заканувачка порака. Ќерката на фолк ѕвездата Светлана Цеца...
Вести

Мицкоски: Тука сум полн со надеж во лицето на тешкото, проблемите, неизвесноста силата на надежта која носи промени е нескршлива!

Филозофијата на надеж е онаа што ги натерала партизаните да веруваат и да се борат за тоа во што веруваат и да ја...