вторник, 26 октомври 2021

Вести

Божиновски за случувањата во македонско-бугарската комисија: Власта врши притисок за да се подрие македонскиот идентитет и да им се удоволи на бугарските барања

Она што сакаш да биде однос од државата кон опозиција треба да го обезбедиш кога си на власт, рече аналитичарот...
Општини

Илиевски: Ново училиште за Гимназијата Сами Фрашери и средното техничко училиште и нови 6.5 милиони евра инвестиции во образованието

Гимназија Сами Фрашери и средното техничко училиште нема елементарни услови за учење, нема услови за изведување...
Занимливости

ЦЕЛО МИЛАНО ЗАИГРА НА ПЕСНАТА „ЈУТРО ЈЕ“ – вистинско шоу се случи во центарот на овој град, Нада Топчагиќ се слуша насекаде(ВИДЕО)

Нада Топчагиќ стана вистински хит ширум Италија кога на сцената на „Санремо“ излезе Златан Ибрахимовиќ придружен...
Скопје

Детали за пожарот кој целосно ја пеплоса бараката во Градскиот парк: На терен се 20 пожарникари и 6 противпожарни возила

Попладнево во близина на Градскиот парк во Скопје избувна голем пожар кој почна неконтролирано да се шири. Командантот...