вторник, 26 октомври 2021

Познати

ПРЕТЕШКО МИ Е, КАКО БЕЗ ТЕБЕ ПОНАТАМУ? Српската водителка скршена од болка поради смртта на нејзин пријател – солзите не може да ги сопре! (ФОТО)

Српската водителка Јована Јеремиќ ја дозна лошата вест која длабоко ја трогна и растажи. Имено, на 44-годишна возраст...
Скопје

Арсовска: Доаѓа големата победа на 31 октомври, скопјани ќе изберат поубав живот и модерно Скопје, победата од првиот круг ќе биде уште поголема

Доаѓа големата победа, скопјани ќе изберат човек кој ќе ги застапува сите за поубав живот, за модерно европско...
Вести

Мицкоски: Кај Шилегов единствено нешто што му се гледа повеќе од ароганцијата, е стравот дека ќе загуби, многу брзо ќе се постави прашањето како до толкав имот за толку краток период

Одговорот на Заев и Шилегов на дебаклот кој што им се случи во првиот круг од изборите, било да донесат струмичка...
Економија

Мицкоски: Добивме и официјална потврда дека покрај тоа што Заев, Љупче, и останатите од владата си крадат на тендери, крадат и струја од регионалниот систем

Настрана оние фалења на власта дека биле најдобри, дека постигнувале извонредни резултати, дека секаде каде што...