понеделник, 25 октомври 2021

Вести

Мицкоски: Кога ДУИ и СДСМ ќе кажат дека ги бранат Албанците од ВМРО-ДПМНЕ, тие всушност го бранат криминалот кој заедно го прават

Работа која сакам да ја потенцирам особено овде од Кичево, а која е дел од лудилото и стравот од пораз на СДСМ и...
Фудбал

Тајната на бруталниот изглед на Роналдо: Иако тренира како „луд“, користи единствена диета од која не отстапува ниту за роденден

Тој е успешен, богат, но не и семоќен, па тајната на неговиот изглед лежи во уникатната диета што ја следи со години. Кристијано...
Вести

Јовановски: Народот покажа дека сака промени, нови инвестиции во Кичево за повеќе работни места, да го запреме иселувањето, како и дислокација на дивите депонии кои ни го загорчуваат животот

Народот покажа дека сака промени, дека сака светлина, а не мрак, дека избира чесност, а не корупција и расипништво,...
Вести

Мицкоски со порака до администрацијата: Не се плашете, сигурни ви се работни места – Излезете на гласање и слободно и независно од било какви притисоци изразате ја вашата волја

И како поминува времето до денот на гласање притисоците, пропагандната машинерија на власта, обидите за поткуп...
Вести

Мисајловски во Кочани помеѓу граѓаните: Папазов проверено знае да реализира проекти кои ќе го направат животот на граѓаните полесен и поквалитетен

Во Кочани помеѓу граѓаните на овој убав град од истокот, пишува на Фејсбук, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо...
Скопје

Арсовска: Совет на млади, дигитализирање на сите информации со само еден клик, e-младински културен центар се дел од проектите наменети за млади

Мојата визија за Скопје предвидува овозможување на современи услови за учење за нашите деца. Мора да имаме соодветни...