понеделник, 25 октомври 2021

Скопје

Мицкоски: Човекот кој го поддржа Шилегов, скопјани ги нарече дијагноза, јас не сметам дека тоа се вредностите кои им се потребни на скопјани

Мислам дека независниот кандидат за Скопје, Данела Арсовска е пријатно изненадување на политичката сцена на Македонија,...
Вести

„Понудата на Шилегов е три пати поскапа пожарникарска скала, три пати поскап асфалт, три пати поголем личен имот, ова не му треба на Скопје“

Јас  сум сто посто сигурен од тоа што можев и да го слушнам на дебатите, посебно на онаа дебата каде сите беа против...
Вести

Мицкоски: Не слушнавме од ДУИ кои се претставуваат како зелена партија ниту еден проект, но видовме како со СДСМ го делат народот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во „Клан дебата“ на телевизија Клан истакна дека...
Вести

Анкета на Република: Граѓаните бараат промена на актуелната власт- незадоволни од економијата, од здравството, образованието, судството, високата корупција

Доколку наредната недела има нови парламентарни избори поголем дел од граѓаните би излегле да гласаат, покажува...
Вести

„Нема да правиме одмазда кон политичките неистомисленици, секој кој работи чесно ќе продолжи да работи, сите ни требаат за создавање на новата иднина“

ВМРО-ДПМНЕ нема да врши одмазда кон политичките неистомисленици и секој кој работи чесно и допринесува ќе продолжи...
Вести

Мицкоски: Ќе покажеме дека можело поинаку овие 30 години, на одличниот резултат од првиот круг гледам како на обврска да направиме повеќе

Јас не би се сложил дека е тоа политички спектакл, мислам дека граѓаните генерално во Македонија, народот на Македонија...
Скопје

Котлар: Јас како градоначалник на Центар нема да дозволам да се гради без да се запазат законските регулативи и стандарди

„Ако ги разгледаме и сознанијата на луѓето од сферата на урбанизмот и архитектурата ќе констатираме дека и самите...
Вести

Беса подготвена за нова Влада: Потпретседателот, Кастриот Реџепи на Фејсбук објави дека движењето е подготвено за нова Влада без ДУИ

Беса подготвена за нова Влада: Потпретседателот на Движењето Беса, Кастриот Реџепи на Фејсбук објави дека Движењето...
Скопје

Котлар: Центар ќе добие иновативен парк за младите и 4 градинки, ќе обезбедиме и дневен престој за деца со посебни потреби со стручни лица

Нашите столбови за базираат на јавниот интерес, како градба на градинки, иновативен парк за младите да ги задржиме...
Познати

Немирната кошула и го откри деколтето до папокот – овој дел буквално ќе ве хипнотизира, еве како се појави Цеца на снимањето на „Гранд“

Фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ денеска повторно го привлече целото внимание на снимањето на емисијата...