недела, 24 октомври 2021

Скопје

Котлар: Акцијата од врата до врата ја продолживме во населбата Пролет- за жителите предвидени се цел сет на проекти кои ќе го подобрат живеењето

Акцијата од врата до врата вечерва ја продолживме во населбата Пролет, вели Наташа Котлар, кандидатот за градоначалник...
Општини

Мицкоски: Полицајците на Спасовски и Заев кои злосторнички се здружиле и вршеле притисоци, малтретирања на народ извршиле тешко кривично дело, директно потврдувајќи зашто земјава е прогласена за хибриден режим

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва од Вевчани истакна дека на граѓаните им се случува инфлација,...
Музика

Фраерот од „Ѕвездите на Гранд“ направи вистински шоу со Карлеуша, а сега ги воодушеви сите со „жешки“ сцени со оваа водителка (ВИДЕО)

Младиот и талентиран Ксандер конечно го објави својот прв спот, за песната „Чао, чао“ на која работеше со месеци...
Вести

Мицкоски: Кога Заев најавува „game change“, народот во недела ќе му испорача „game over“, само така ќе им се стави крај на лагите, разочарувањата и корупцијата

Новата иднина значи и промена на реалноста во која живееме. Реалноста и голиот живот кој покажува дека имаме власт...