сабота, 23 октомври 2021

Вести

Утре во 10 часот ВМРО-ДПМНЕ ќе обелодени докази за тоа како Заев го има окупирано системот и ги користи институциите за партиски цели

Утре во 10 часот ВМРО-ДПМНЕ ќе обелодени докази како Зоран Заев го има окупирано системот и ги користи институциите...
Вести

Заев со поддршка за ДУИ во сите општини каде што се натпреварува со опозицијата: Во Кичево ќе го поддржат Фатмир Дехари, наместо Александар Јовановски

СДСМ во неколку општини ги поддржа кандидатите за градоначалници на ДУИ, а истото ќе го стори и во вториот изборен...
Вести

Мицкоски: Ако пропадне вашиот глас и останете дома, тие ќе успеат и ќе мислат дека ве надмудриле, да покажеме дека самите сме господари над сопствените судбини

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва од Охрид ги повика граѓаните да се обединат и мобилизираат,...