петок, 22 октомври 2021

Вести

Милошоски: Прес конференција за поразите во скопските општини, место кандидатите одржа лично Заев и негови министри, со што ја наметна темата за владина одговорност

Темаат за владина одговорност за поразот на локалните избори ја наметна самиот премиер Зоран Заев, кој на денот...
Вести

Мицкоски: Вистинското решение за Демир Хисар е Најдовски- заокружувањето на бројот 7 е сигурна опција за нова иднина, промени, проекти и победи

Вистинското решение за Демир Хисар е Никола Најдовски. Им благодарам на сите граѓани кои во огромно мнозинство...
Вести

Исплашени од соочување со народот, СДСМ почнаа да бегаат од емисии: Николовски немал 20 минути време па избегал од Трилинг

Дали СДСМ исплашени од соочување со народот почнаа да бегаат од емисии е прашањето кое треба да се постави по одбивањето...
Вести

Николоски: Во Скопје битката е извесна, Данела Арсовска е новиот градоначалник, потребен е широк опозициски фронт и обединување

Во однос на вториот круг од локалните избори потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, вечерва во...
Вести

Мицкоски: Ако ја разбрал пораката тогаш зошто не ги потпише веднаш оставките на Филипче поради кој сме први по смртност од Ковид во Европа и Николоски министер за борба против корупција во најкорумпираната влада во Европа

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на средба со граѓаните на општина Демир Хисар го повика...
Вести

Мицкоски: По трет пат Заев вели дека ја разбрал пораката од народот, а тендерите во РЕК и понатаму врват, Ден Дончев во бегство, а Вице испорачува список по фирмите

Зоран Заев вели дека доколку загубел на овие избори во Скопје и другите места низ државата ќе си заминел од местото...
Општини

Најдовски: Нови работни места, решавање на проблемот со водоснабдувањето, нови паркови и патна инфраструктура во Демир Хисар

Тргнаа против нас со сите расположливи средства, со целиот нивен арсенал, со закани и крајно нечовечки пристап...